gurlan41.uz

«Kuch bilim va tafakkurda.»
I. A. Karimov

2013 – 2014 – o'quv yili ::  

23-06-2014, 18:44

Gurlan tumani 41–umumiy o`rta ta’lim maktabi o`qituvchi va o`quvchilari tomonidan

2013 – 2014 -o`quv yilida erishilgan

Y U T U Q va M U V A F F A Q I Y A T L A R.

 

 

1."Biz – buyuk yurt farzandlarimiz” shiori ostida o`tkazilgan "Yoshlar festivali” da "Eng namunali maktab yetakchisi” nominatsiyasi

Nurmetova Dilrabo- "Kamolot” YIH Gurlan tuman vasiylik kengashi raisi, tuman hokimi diplomi bilan taqdirlandi.

2."Vatan uchun yashaylik” Respublika she’riyat ko`rik-tanlovi viloyat bosqichi.

Amatova Gulasal( 9 – sinf) – g`olib.

VXTB va O`zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazam viloyat bo`limi faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

3."Yangi avlod” bolalar ijodiyoti festivali. She’riyat yo`nalishi

v Tuman bosqichi.

1. Jumaboyeva Madina (6-sinf) – g`olib

2. Boboxo`jayeva Lobar (5-sinf) – g`olib

4."Zulfiyaxonim izdoshlari” Respublika ko`rik-tanlovi tuman bosqichi.

Amatova Gulasal( 9 – sinf) – I-o`rin.

Tuman hokimligi faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

5."Yilning eng yaxshi fan o`qituvchisi” ko`rik tanlovi

Jismnoniy tarbiya fani o`qituvchisi Rajabov Qudrat ushbu ko`rik-tanlov tuman va viloyat bosqichlarida hakamlik qildi.

6."Oyning eng yaxshi fan o`qituvchisi” ko`rik tanlovi

 Tuman bosqichi.

1. Kenjayev Bahodir (Matematika, fevral) - I - o`rin.

2. Rajabov Qudrat ( Jismoniy tarbiya, mart) – I – o`rin

 Viloyat bosqichi

1. Kenjayev Bahodir (Matematika, fevral) – III –o`rin

2. Rajabov Qudrat ( Jismoniy tarbiya, mart) – faol ishtiroki uchun

 

VXTB ning faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

 Yusupov Faxriddin(fizika fani o`qituvchisi) – viloyat bosqichida hakamlik qildi.

7."Jaholatga qarshi ma’rifat” Respublika ko`rik-tanlovi

 Tuman bosqichi

Amatova Gulasal( 9 – sinf) – I-o`rin.

TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

 Viloyat bosqichi

Amatova Gulasal( 9 – sinf) – III-o`rin.

VXTB ning faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

 

8."Yilning eng faol ma’naviyat targ`ibotchisi” ko`rik-tanlovi tuman bosqichi

Kenjayev Bahodir- II-o`rin. TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

9.Fan olimpiadasi

 II – tur tuman bosqichi

 

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

O`rolov Javlonbek

9

Informatika

I

2

Amanboyev Sardor

9

Geografiya

II

3

Iskandarov Sanjar

9

Fizika

III

4

Rajabov Shoxruh

9

Matematika

III

5

Sobirova O`g`iljon

9

Ingliz tili

III

 

 

 

 

 

 

 

 

G`olib o`quvchilar TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandilar.

10.Bilimlar bellashuvi

 Tuman bosqichi

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

Xaytboyev Xumoyun

7

Matematika

I

2

Ibragimov Doston

8

Matematika

I

3

Boboxo`jayeva Lobar

5

Matematika

II

4

Aminov Davron

8

Iqtisod

II

5

Davlatova Salomat

7

Ona tili

III

6

Amatov Jahongir

8

Fizika

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G`olib o`quvchilar TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandilar.

 

 Viloyat bosqichi .

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

Xaytboyev Xumoyun

7

Matematika

III

 

 

 

 

 

G`olib o`quvchi Xaytboyev Xumoyun,

o`qituvchisi Kenjayev Bahodir VXTB ning,

maktab direktori Jumatov Shuhrat TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandilar.

10. "Umid nihollari – 2014” sport musobaqasi tuman bosqichi

 "Qo`l to`pi” turi

41-maktab o`g`il bolalar jamoasi( 5 – 7 –sinf) – III-o`rin.

Maktab jamoasi TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

11. "Kamolot shaxmat taxtasi” musobaqasi tuman bosqichi.

1. Rajabov Shoxruh( 9 – sinf) – I-o`rin.

2. Sherimmatova Shodiya( 8 – sinf) – faol ishtiroki uchun

"Kamolot” YIH tuman kengashi faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

12. "Matnazar Abdulhakim she’rlari bilimdoni” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

Amatova Gulasal (8 sinf) – I-o`rin.

13. "Sog`lom bola yili” dasturi asosida "Sport va sog`lom oila – sog`lom bola va sog`lom jamiayt asosi” shiori ostida sportning shaxmat turidan tuman birinchiligi.

41 – maktab jamoasi – III-o`rin

Maktab jamoasi O`zbekiston Respublikasi Xalq Ta’limi Vazirligi Huzuridagi Bolalar Sportini Rivojlantirish Jamg`armasi Xorazm Viloyat Filiali III – darajali diploma bilan taqdirlandi.

14. Al – Xorazmiy tavalludining 1231 yilligiga bag`ishlab

URDU, Xorazm M’amun Akademiyasi va VPXMOQTI tomonidan o`tkazilgan ilmiy-amaliy konferensiya va matematik bellashuv.

  •  Xaytboyev Xumoyun ( 7 sinf) – I-o`rin

  •  Ibragimov Doston ( 8 sinf) – I-o`rin

  •  Rajabov Shoxruh( 9 sinf) – I-o`rin

  •  Gulmirzayev Bekzod( 5 sinf) – I-o`rin

  •  Tursunboyeva Iroda( 5 sinf) – I-o`rin

  •  Erkayev Jonibek( 7 sinf) – II-o`rin

  •  Amatov Jahongir( 8 sinf) – II-o`rin

egallaganligi uchun VPXMOQTI ning faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

15. Eng yaxshi "Kamalak sardori”

Jumaboyeva Madina (6-sinf) –"Kamolot” YIH tuman kengashi faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

16. Toshkent Axborot Texnologiyalari Universiteti tomonidan o`tkazilgan "Al Xorazmiy -2014” tanlovi

 I - bosqich.

1. Amangeldiyev Faxriddin (Informatika, 9 sinf) – g`olib

2. O`rolov Javlonbek (Informatika, 9 sinf) – g`olib

3. Iskandarov Sanjar (Fizika, 9 sinf) – g`olib

4. Soburova Kumushoy (Fizika, 9 sinf) – g`olib

 II-bosqich

1. O`rolov Javlonbek (Informatika, 9 sinf) – III-o`rin

2. Amangeldiyev Faxriddin (Informatika, 9 sinf) – faol ishtiroki uchun TATU Urganch filiali faxriy yorliqlari va sovg`asi bilan taqdirlandi.

17. "Chet tili bilimdonlari” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

41-maktab – I-o`rin

Maktab jamoasi va o`qituvchisi Artiqova Gulbahor TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

18. "Huquq bilimdonlari” tanlovi hududiy bosqichi.

41 – UO`T maktabi – II-o`rin.

Maktab jamoasi va o`qituvchisi Jumatov Shuhrat TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

19. "Muhammad Yusuf – Vatan kuychisi” ko`rik-tanlovi tumanbosqichi.

 Bayon yo`nalishi

Xaytboyeva Shaxodat(6 sinf) – II-o`rin.

G`olib o`quvchi Xaytboyeva Shaxodat va o`qituvchisi Xayitboyeva Moxira TXTMFMTTEB faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

20. 2000 yil 1 avgustdan keyin tug`ilgan o`quvchilar o`rtasida Koreya davlatida o`tkaziladigan xalqaro olimpiada Respublika I-saralash bosqichi.

Xaytboyev Xumoyun ( 7 – sinf) – II-o`rin (Respublika bo`yicha jami 10 nafar o`quvchi, jumladan Xorazm viloyati bo`yicha yagona vakil Xaytboyev Xumoyun ham II-saralash bosqichida ishtirok etdi. Lekin xalqaro olimpiadada ishtirok etish imkoniyatini beruvchi kuchli to`rtlikka kira olmadi.)
Maktabimiz faxrimiz
Gurlan tumanidagi 41-son U.O`.T. maktabi.

So'rovnoma

Qaysi fanlarga ko'proq qiziqarli? [?]