gurlan41.uz

«Kuch bilim va tafakkurda.»
I. A. Karimov

2012 – 2013 – o'quv yili ::  

23-06-2014, 18:41

Gurlan tumani 41–umumiy o`rta ta’lim maktabi o`qituvchi va o`quvchilari tomonidan

2012 – 2013 -o`quv yilida erishilgan

Y U T U Q va M U V A F F A Q I Y A T L A R.

 

1."Quvnoqlar va zukkolar” musobaqasi tuman bosqichi.

"Komediya” guruhi ( 41-maktab) – I-o`rin.

Guruh a’zolari: Amangeldiyev Faxriddin, Rajabov Shoxruh, Amanboyev Sardor, Abdullayev San’at, Quvondiqova Mohinur, Vaisov Mahkam, Jumaboyeva Laylo, Soburova Kumushoy, Allamboyeva Muhayyo, Rajabova Shahnoza.

 

2."Yangi avlod” bolalar ijodiyoti festivali.

Davlatova Salomat (6-sinf) – she’riyat yo`nalishi.

v Tuman bosqichi – g`olib.

3."Yilning eng yaxshi fan o`qituvchisi” ko`rik tanlovi

v Tuman bosqichi.

Sobirova Gulsara (MIG`) - II - o`rin.

 

4."Eng chiroyli yozuv daftari” tanlovi tuman bosqichi.

1. Boboxo`jayeva Lobar (4 sinf) – II-o`rin

2. O`rozboyeva Sadoqat ( 4 sinf ) – III - o`rin.

3. Ataxanova Maftuna ( 3 sinf ) – II – o`rin.

 

 

5.Fan olimpiadasi

 II – tur tuman bosqichi

 

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

Samandarov Rahmatjon

9

Fizika

II

2

Madaminov Izzat

9

IBA

II

3

Qurolboyev Otabek

9

Informatika

III

 

 

 

 

 

 

 III – tur viloyat bosqichi .

Samandarov Rahmatjon – III– o`rin. VXTB ning III – darajali diplomi bilan taqdirlangan.

6.Bilimlar bellashuvi

v Tuman bosqichi

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

Amanboyev Sardor

8

Geografiya

I

2

Xaytboyev Xumoyun

6

Matematika

I

3

Ibrahimov Doston

7

Matematika

II

4

Soburova Kumushoy

8

Kimyo

II

5

O`rolov Javlonbek

8

Informatika

II

6

Jumaboyeva Madina

5

Ona tili

II

7

Rajabov Shoxruh

8

Matematika

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viloyat bosqichi .

ism, familiyasi

sinfi

fani

o`rni

1

Xaytboyev Xumoyun

6

Matematika

III

2

Amanboyev Sardor

8

Geografiya

V

 

 

 

 

6. "Soliq bilimlari – bolalarga” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

* Hikoya yo`nalishi.

Amatova Gulasal ( 8 sinf) – I- o`rin.

* Rasm yo`nalishi.

Rahimboyev Jahongir ( 4 sinf) – II-o`rin.

7. "Konstitutsiya – baxtimiz poydevori” mavzusidagi diktant tanlovi

O`rolboyev Suhrob ( 2 sinf) – I-o`rin..

 

8. "Har tengdoshga bir g`azal” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

* She’riyat yo`nalishi.

Amatova Gulasal (8 sinf) – I-o`rin.

* Hikoya yo`nalishi.

Alimboyeva Adolat ( 8 sinf) – II-o`rin.

9. "Mening oilam” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

Hikoya yo`nalishi

Alimboyeva Adolat ( 8 sinf ) – I – o`rin.

10. "Barkamol avlod” viloyat bolalar markazi tomonidan o`tkazilgan "Mening oilam” rasm tanlovi.

To`liboyeva Zebo ( 4 sinf) . Faol ishtiroki uchun "Barkamol avlod” viloyat bolalar markazi faxriy yorlig`i bilan taqdirlangan.

11. "Prezident asarlari bilimdoni” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

Tursunboyeva Shaxlo ( 8 sinf ) – II - o`rin.

12. Al – Xorazmiy tavalludining 1230 yilligiga bag`ishlab

URDU, Xorazm M’amun Akademiyasi va VPXMOQTI tomonidan o`tkazilgan ilmiy-amaliy konferensiya va matematik bellashuv.

1.41-UO`T maktabi jamoasi

2.Xaytboyev Xumoyun

faol ishtiroki uchun VPXMOQTI ning faxriy yorlig`i bilan taqdirlandi.

13. "Sinf sanitarlari” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

41 – maktab – II o`rin.

Jamoa a’zolari: O`rozboyeva Sadoqat, Boboxo`jayeva Lobar( 4 sinf )

 

14. "Gurlan tumanidagi 41-UO`T maktabi tashkil qilinganligining 20 yilligi” ga bag`ishlangan bellashuv.

* Matematika

1. Rajabov Shoxruh ( 8 sinf) – I-o`rin.

2. Ibrahimov Doston (7 sinf) – I-o`rin.

3. Xaytboyev Xumoyun (6 sinf) – I-o`rin

4. Ataxanov Jahongir ( 9 sinf) – II-o`rin.

5. Po`latov Furqat ( 5 sinf) – II-o`rin.

* Fizika

1. Samandarov Rahmatjon (9 sinf) – I-o`rin.

2. Siytimmetov Ma’murjon (7 sinf) – III-o`rin.

3. Iskandarov Sanjarbek ( 8 sinf) – III-o`rin.

* Informatika

O`rolov Javlonbek (8 sinf) – I-o`rin.

* Kimyo

Soburova Kumushoy (8 sinf) – I-o`rin.

.15. "Biz kimmiz va qanday zotlarning avlodimiz” tanlovi tuman bosqichi.

* Hikoya yo`nalishi.

Alimboyeva Adolat (8 sinf) – I-o`rin.

* She’riyat yo`nalishi.

Amatova Gulasal (8 sinf) – I-o`rin.

* Insho yo`nalishi.

Allamboyeva Yorqinoy (7 sinf) – I-o`rin.

* Bayon yo`nalishi

Artiqboyeva Maftuna (5 sinf) – II-o`rin.

* Rasm yo`nalishi.

Qodirov Jalil ( 6 sinf) – II-o`rin.

 

 

 

16. Tuman maktab, kollej va BO`SM lar o`qituvchi va ishchi-xodimlari o`rtasida Mini futbol musobaqasi.

41 – maktab – III-o`rin.

17. "Mohir qo`llar” tanlovi tuman bosqichi. To`quvchilik yo`nalishi.

Soburova Kumushoy ( 8 sinf) – I-o`rin.

18. "Inson qadri boqiy – xotirasi muqaddas” ko`rik tanlovi tuman bosqichi.

* Hikoya yo`nalishi.

Alimboyeva Adolat ( 8 sinf) – I-o`rin.

* Insho yo`nalishi

Allamboyeva Yorqinoy (7 sinf) – I-o`rin.

* Bayon yo`nalishi

Jumaboyeva Madina (5 sinf) – III-o`rin.

19. "Gurlan tumanidagi 40-UO`T maktabi tashkil qilinganligining 20 yilligi” ga bag`ishlangan bellashuv.

* Matematika

1.Vaisov Adham ( 6 sinf) – I-o`rin.

2. Xaytboyev Xumoyun (6 sinf) – II-o`rin.

3. Kenjayeva Shahrizoda (4 sinf) – III-o`rin

* Fizika

1. Samandarov Rahmatjon (9 sinf) – I-o`rin.

2. Iskandarov Sanjarbek ( 8 sinf) – II-o`rin.

3. Siytimmetov Ma’murjon (7 sinf) – III-o`rin.

* Informatika

O`rolov Javlonbek (8 sinf) – II-o`rin.

20. "O`zligingdan aylanay o`lkam”Respublika ko`rik tanlovi tumanbosqichi.

"Gurlan” guruhi ( 41 – maktab) - I -o`rin.

Guruh a’zolari: Soburova Kumushoy, Sobirova O`g`iljon, Tursunboyeva Shaxlo, Amanboyev Sardor, Rajabov Shoxruh.

 

21. "Kelajak ovozi - 2013”Respublika iqtidorli yoshlar tanlavi tuman bosqichi. Badiiy ijod, publisistika yo`nalishi.

Amatova Gulasal (8 sinf) – I-o`rin.

Maktabimiz faxrimiz
Gurlan tumanidagi 41-son U.O`.T. maktabi.

So'rovnoma

Qaysi fanlarga ko'proq qiziqarli? [?]